تبلیغات

Fixed Failed To Load Resource error in WordPress
شناسه: 2013
بازدید: 274

اگر با خطای Failed To Load Resource در inspect element مرورگر مواجه می‌شوید، بدانید که تنها نیستید و این یک اتفاق غیرمنتظره نیست. بسیاری از کاربران وردپرس به‌سختی می‌توانند تشخیص دهند که کدام منبع یا فایل لود نمی‌شود و مهم‌تر اینکه اصلاً چرا به‌درستی بارگذاری نمی‌شود. این فایل می‌تواند هر چیزی مانند یک تصویر یا هر فایل رسانه‌ای باشد حتی ممکن است JavaScript یا یک فایل CSS باشد. یک منبع ناموفق می‌تواند باعث شود که وبسایت به‌خوبی کار نکند و کامل نمایش داده نشود. اینجاست که ما باید در صدد حل خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس باشیم. در این مقاله، به شما نشان می‌دهیم که این خطا چرا اتفاق می‌افتد و روش رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس را هم آموزش می‌دهیم. لینک لینک لینک 

چرا خطای Failed To Load Resource اتفاق می‌افتد؟خطای عدم موفقیت در بارگذاری منابع وقتی اتفاق می‌افتد که وردپرس قادر نیست یک فایل قابل بارگذاری را لود کند. اساساً وقتی وردپرس یک صفحه را ایجاد می‌کند، این صفحه شامل فایل‌های زیادی در کد است که شامل تصاویر، اسکریپت‌ها، فایل های Css و فایل‌های دیگر است. در زمان بارگذاری صفحه، این فایل‌ها توسط مرورگر کاربر بارگذاری می‌شوند. اگر مرورگر نتواند فایل خاصی را بارگذاری کند، صفحه را بدون این فایل نمایش می‌دهد، سپس یک پیام را در کنسول مرورگر نمایش می‌دهد تا شما اقدام به رفع خطا کنید که در inspect element مرورگر قابل‌مشاهده است و ممکن است به همراه توضیحات کمکی باشد. از همینجاست که می‌توانیم عملیات رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس را آغاز کنیم. اما بهتر است اول نمونه‌هایی از این خطا را ببینید

خطای عدم موفقیت در بارگذاری منابع وقتی اتفاق می‌افتد که وردپرس قادر نیست یک فایل قابل بارگذاری را لود کند. اساساً وقتی وردپرس یک صفحه را ایجاد می‌کند، این صفحه شامل فایل‌های زیادی در کد است که شامل تصاویر، اسکریپت‌ها، فایل های Css و فایل‌های دیگر است. در زمان بارگذاری صفحه، این فایل‌ها توسط مرورگر کاربر بارگذاری می‌شوند. اگر مرورگر نتواند فایل خاصی را بارگذاری کند، صفحه را بدون این فایل نمایش می‌دهد، سپس یک پیام را در کنسول مرورگر نمایش می‌دهد تا شما اقدام به رفع خطا کنید که در inspect element مرورگر قابل‌مشاهده است و ممکن است به همراه توضیحات کمکی باشد. از همینجاست که می‌توانیم عملیات رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس را آغاز کنیم. اما بهتر است اول نمونه‌هایی از این خطا را ببینید

Fixed Failed To Load Resource error in WordPress 1

البته حتی اگر یک فایل به‌خصوص بارگذاری نشود، باقی صفحه بارگذاری می‌شود اما به‌خوبی کار نمی‌کند. برای همین باید هر چه زودتر درصدد حل خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس باشید تا از مشکلات غیرمترقبه پیش‌گیری کنید.

چگونه خطای Failed To Load Resource در وردپرس را حل کنید؟

همان‌طوری که قبلاً اشاره کردیم، این خطا زمانی اتفاق می‌افتد که کد سایت شما به فایلی اشاره می‌کند که مرورگر قادر به دانلود آن نیست. این خطا معمولاً به ۳ دلیل اتفاق می‌افتد:

  • عدم وجود یک فایل
  • قالب یا پلاگین ناکارآمد
  • تنظیمات ناصحیح

در ادامه مقاله به هرکدام از این دلایل می‌پردازیم:

منبع ناموفق را جایگزین کنید

ابتدا، با متداول‌ترین راه‌حل شروع می‌کنیم: مطمئن شوید که منبع ناموفق وجود دارد. اگر منبع ناموفق یک تصویر در یکی از نوشته‌های وبلاگ شما است، در کتابخانه رسانه‌ها به دنبال فایل بگردید.

Fixed Failed To Load Resource error in WordPress 2

اگر می‌توانید تصویر را در کتابخانه رسانه‌ها ببینید، با ویرایش نوشته یا صفحه، تصویر را دوباره اضافه کنید. اگر نمی‌توانید فایل را پیدا کنید، دوباره آن را آپلود کنید. در برخی موارد، شاید تصاویر خراب یا باکس‌های خالی در کتابخانه ببینید. در این صورت، بهتر است مجوز فایل‌ها را اصلاح کنید.

قالب یا پلاگین را دوباره نصب کنید

اگر فایل ناموفق یک قالب یا پلاگین است، راحت‌ترین راه برای جایگزینی، نصب مجدد پلاگین یا قالب است. ابتدا، باید قالب فعلی وردپرس را در نمایش >> پوسته ها غیرفعال کنید.

Fixed Failed To Load Resource error in WordPress 3

اگر قالب دیگری در سایت خود نصب‌کرده‌ دارید، همان را فعال کنید تا قالب فعلی غیرفعال شود؛ اما اگر قالب دیگری ندارید، باید یک قالب پیش‌فرض نصب کنید. این مورد نیز یکی از بهترین روش‌ها برای حل خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس به حساب می‌آید.
پس‌ از اینکه قالب دیگر را فعال کردید، وبسایت را بازدید کنید تا ببینید خطا رفع شده است یا خیر. اما اگر منبع ناموفق یک فایل پلاگین وردپرس است، پلاگین را دوباره نصب کنید.
می‌توانید از FTP استفاده کنید تا به‌حساب میزبانی وردپرس متصل شوید و به‌صورت دستی یک فایل خاص را جایگزین کنید.

تنظیمات  وردپرس را اصلاح کنید

دلیل متداولی که خطای Failed To Load Resource را ایجاد می‌کند، تنظیمات ناصحیح URL وردپرس است. و برای رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس باید به بخش تنظیمات >> عمومی بروید و گزینه‌های آدرس وردپرس و سایت را پیدا کنید. باید هر دو URL صحیح باشند و هر دو گزینه مثل هم باشند.

Fixed Failed To Load Resource error in WordPress 4

به خاطر داشته باشید که وردپرس URLهای WWW و غیره را به‌عنوان دو آدرس جداگانه در نظر می‌گیرد. اگر SSL را فعال کرده‌اید، پس URL سایت شما باید با https شروع شود.

تنظیمات را با فشار دادن دکمه ذخیره ثبت کنید.

رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس

یکی دیگر از خطاهای رایج وردپرس Failed to load resource است که ممکن است بارها با آن مواجه شوید. این خطا زمانی رخ می‌دهد که وردپرس امکان بارگذاری فایل یا تصویری را ندارد. طبیعتا این یک مشکل جدی است و باید رفع شود. روش حل این خطا را در این مقاله به دو روش متفاوت برایتان توضیح دادیم که می‌توانید به کمک یکی از این دو مورد مشکل خود را رفع کنید.

حل خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس
0 از 0 رای

نویسنده

مهناز حسن زاده
مهناز حسن زاده هستم ، عاشق وردپرس و درج مطالب آموزشی . امیدوارم با استفاده از مطالب آموزشی من بتوانید مشکلات خود را در زمینه های مختلف حل کنید . لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را زیر هر مطلب بیان کنید .

تبلیغات